A telephely elektromos energia ellátásának teljes kiváltása volt a cél, amelyet a 10 Kwp méretű napelemes rendszerrel sikerült megvalósítani, így a káros anyag kibocsátás csökkent.
A fejlesztéssel egy 10 KWP teljesítményű Canadian SOLAR C53K 300 ECO napelemes rendszer és SME inverter került telepítésre. Ennek hatékonysága: 14,91% (250 Wp mellett). A gyártó a napelemekre 10 év termékgaranciát, az első 10 évre 90%-os, a 25 év végére 80%-os lineáris teljesítménygaranciát vállal.
Az inverter AC oldali kimenete csatlakozik az elektromos hálózatra. A tulajdoni határ a fogyasztásmérő fogyasztó oldali kapcsai. A tetőre való rögzítés statikai szempontból megoldható volt, a tetőn került elhelyezésre az összes napelem. Tájolás D-DNY. Tartó szerkezet Würth Alu A2. 36 db napelem modul került felhelyezésre a telephely gyártó csarnok D-DNY tájolású tetejére.
A kivitelező a Bali-Vill Szentes Kft. lett.
Támogatás összege: 2 000 000 Ft.
Projekt kezdete: 2019.10.01.
Projekt befejezése: 2020.01.16.
Az elmúlt évek piaci sikere alapján indokolttá vált a termelőkapacitás növelése, főként a hegesztés és a szálanyagok darabolása, valamint a csőhajlítás területén.
2015-ben sikeresen pályáztunk a Széchenyi 2020 Fejlesztési Terv keretében.
A pályázati támogatásból és saját forrásból beszerzett korszerű gépek növelik a rendelkezésre álló gyártókapacitást, csökkentik a fajlagos energiafelhasználást, teljesítőképességükkel javítják a cég termelékenységét, valamint emelik a munkavégzés minőségi szintjét.
A beszerzett nagyteljesítményű csőhajlító gép újabb vevői igények kielégítésére is képessé teszi a céget, ami alapul szolgál az árbevétel növeléséhez (főleg az export vonatkozásában), valamint a foglalkoztatási képesség megőrzéséhez, esetleg a létszám növeléséhez.
A beruházás alapvető célja, hogy a cég által előállítandó gépészeti alkatrészek, részegységek, berendezések gyártásához a gazdaságosan működő saját kapacitás rendelkezésre álljon.
A beszerzett eszközök és felhasználásuk bemutatása:
A beruházás 2016 első félévében, május 31-i befejezéssel valósult meg, nettó 11,96 mFt költséggel, melyből 5,98 mFt ( 50%-os támogatási arány) volt Széchenyi 2020 Fejlesztési Terv keretében kapott támogatás.
A fejlesztés az Európai Regionális Fejlesztési Alap és a Magyar Állam támogatásával valósult meg.